Hotele, hotels
 
Warszawa - noclegi: hotele, pokoje gościnne, hotels
Warszawa - informacja turystyczna

Dla turystów: na weekend do Warszawy!

Witamy - Dojazd do Warszawy - Jak zwiedzać Warszawę
Zabytki Warszawy - Na weekend do Warszawy

Jeśli zapętliłeś się w podziemiach; po wyjściu z nich zakręciło ci się w głowie od pędzących samochodów; a przy okazji zostałeś zasypany stertą ulotek, to nie masz już wątpliwości: jesteś w Warszawie!

Taka scenka to dla warszawiaków chleb powszedni, dla przyjezdnych - wyzwanie. Kto poradzi sobie w stolicy, odnajdzie się w każdej sytuacji - twierdzą turyści. Co ich tu ciągnie?

Warszawa - zniszczona w czasie wojny, odbudowywana w duchu socrealizmu, a rozbudowywana w nurcie kapitalizmu - ma swój szczególny klimat. Warszawa ma miejsca, które potrafią zachwycić, w których można świetnie się bawić, a także wiele nauczyć. Nic więc dziwnego, że przybyszami są w większości ludzie młodzi - przebojowi i otwarci na nowe wyzwania i możliwości. Przed nimi stolica odkryje mnóstwo atrakcji. Niektóre z ich opisujemy poniżej oraz - szerzej- w Gazecie Miejskiej na www.um.warszawa.pl.

Oklejanie samochodw Warszawa Pozna Katowice

 

Warszawa na weekend - dlaczego nie? Zaraz po wyjściu z pociągu, pierwsze kroki warto skierować na Starówkę. Spacer można kontynuować albo w stronę Podwala - to dla miłośników zieleni, która oddziela Starówkę od ruchliwej Wisłostrady, albo Krakowskim Przedmieściem, a potem Nowym Światem, by na koniec odbić w Chmielną - to z kolei dla miłośników urbanizacji.

W połowie Chmielnej znajduje się Traffic - jedyna taka księgarnia (właściwie "multipleks medialny"!) w Warszawie, gdzie książkę czy gazetę przeczytać można na miejscu, w wygodnej kanapie, przy kawie i ciasteczku. Traffic zajmuje kilka pięter Kamienicy Jabłkowskich - która architekturą i wystrojem nie powstydziłaby się nawet przed słynną Galeries Lafayette w Paryżu!

Studentów na pewno zainteresuje nowy budynek Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Podobieństwo BUW-u do typowych czytelni kończy się na księgozbiorach. Budynek jest dość specyficznie zaaranżowany - betonowe ściany zamiast farba, pokrywa wijący się bluszcz; a na dachu znajduje się ogród, w którym studenci chętnie łapią oddech przed letnią sesją. W podziemiach zaś można zagrać w kręgle czy powspinać się na ściance.

Na obiad grzechem było by się nie wybrać do jednej z warszawskich pierogarni, stanowiących hit sezonu. Z BUW-u najbliżej będzie na Bednarską. O pierogach nie ma co pisać - trzeba ich po prostu spróbować!

A wieczorem - do klubu. Preferującym siedzący tryb imprezowania polecamy Index, Norę (tu: karaoke!) i Harendę - te najpopularniejsze wśród studentów UW lokale znajdują się niedaleko bramy uniwersyteckiej. Tańczący z kolei mają do wyboru spośród Parku, Proximy, Klubu '70, Hybryd lub Organzy, Labo, Utopii, Klubokawiarni, Piekarni - to dla tych, których nie odstrasza selekcja.

Niedzielne zwiedzanie Warszawy można zacząć od Arkadii - największego centrum handlowego w Polsce. Nawet jeśli kogoś nie interesują zakupy, może podziwiać architekturę, pójść do kina na ostatnim piętrze lub na pyszne lody do Grycana czy do Bliklego na pączki i czekoladę.

Skoro o jedzeniu mowa, na lunch koniecznie zajrzeć trzeba do trendowych lokali: Szpilki, Szparki lub Szpulki sąsiadujących ze sobą; do Bramy, Tortilli czy Apetytu Architektów. To miejsca szczególnie ulubione przez młodych.

Jak na spacer, to tylko do Łazienek! Przechadzka po wielkim parku pamiętającym czasy króla Stasia są przyjemnością o każdej porze roku. Latem dodatkową atrakcja są koncerty Chopinowskie odbywające się "pod wierzbą płaczącą", czyli pomnikiem kompozytora. Bardziej usportowionym polecamy zaś Pola Mokotowskie - tu rolkarzy i rowerzystów jest równie dużo, co spacerowiczów. Pola są bardziej młodzieżowe także pod tym względem, że są zagłębiem barów.

Uduchowionym polecamy lokal Czuły Barbarzyńca - księgarnio-kawiarnię, w której często odbywają się spotkania z autorami, odczyty i inne wydarzenia kulturalne. Rzut beretem od Czułego znajduje się inny si-klub, Jadłodajnia Filozoficzna. "Jadłodajnię" rozumieć należy bardziej przenośnie, chodzi bowiem raczej o strawę duchową; z kolei człon "Filozoficzna" nie powinien nas zwieść swoją górnolotnością. Tu także odbywają się kulturalne wydarzenia, jednak w klimatach bardziej studenckich niż w Barbarzyńcy - to głównie koncerty i kabarety. Warto odwiedzić, bo to Harenda współczesnych żaków!

Warto...

  • kupić bilet: dobowy (ważny przez 24 godz. od momentu skasowania; norm. 7,20; zniżka 50% - 3,60; zniżka 48% - 3,70) lub 3-dniowy (nor. 12,00; ulga 50% - 6; ulga 48% - 6,20);
  • poruszać się raczej tramwajami lub metrem niż autobusami;
  • przenocować tanio:

(NAZWA ADRES ODLEGŁOŚĆ OD CENTRUM CENA)

- Hotel Śliwice Witkiewicza 12
tel. 0-22 811-54-11 0-22 811-17-65 25 min 27 zł/os. przy grupie 4 osób, powyżej doby;
35zł/os. dla 1 osoby, powyżej 1 doby;
38 zł/os. dla 1 osoby, doba

- Dom Nauki CMKP Schroegera 82
(22) 834-12-37 do 9, (22) 834-02-43 30 min 40zł/os. dla 3 osób w pokoju bez umywalki (120zł/pokój);
40zł/os. dla 2 osób w pokoju bez umywalki (80zł/pokój);
60zł/os. dla 2 osób w pokoju z umywalką (120zł/pokój);
45zł/os. w pokoju 1-osobowym bez umywalki;
70zł/os. w pokoju 1-osobowym z umywalką;
80 zł/os. w pokoju 1-osobowym z łazienką

- Annopol Hotel Annopol 4
0-22 811-55-19 0-22 811-17-65 30 min 40 zł/os.

- Camping 260 Stegny Inspektowa 1
tel. 022 -842 27 68 0501299976 15 min 41zł/os. w pokoju 3-osobowym (z możliwością dokwaterowania)

- Apartamenty Storczykowa 68
tel. 022 812 65 56 lub 0 503 066 458 20-30 min 45 zł/os. przy 4 osobach, powyżej 4 dób

- Hotelarski Twardowski Hotelarski Twardowski 15 min 64zł/os. powyżej 4 osób (do negocjacji).

Hotele, noclegi, rezerwacja hoteli w całej Europie

Zacznij rozmowę: "Dzień Dobry. Znalazłem Państwa ofertę w portalu all-hotels.pl..."

Profesjonalne konta internetowe już od 120 zł netto/rok!

Darmowe ebooki: www.darmowe-ebooki.com